2011. november 29-én 17.00 órától tartotta a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Levéltár soron következő programját, a Levéltári estéket.
A rendezvény rendhagyó módon a Szolnoki Főiskolán került megrendezésre, köszönhetően a Szolnoki Főiskolán működő Bethlen István Szakkollégiumnak, illetve "A tehetséggondozás műhelyeinek (TDK és Szakkollégium) fejlesztése a Szolnoki Főiskolán" című pályázatnak.
Dr. Fülöp Tamás, a Levéltár igazgatója köszöntötte a zsúfolásig megtelt előadó közönségét, majd -Guttyán Krisztina és a Skype segítségével- bejelentkezett Giorgio Tribotti, akinek a nagyapjáról, Maroni Nazzarenoról már írtunk a blogon.
/Giorgio Tribotti előadásának szövegét két részletben közölni fogjuk./
Az egyedülálló és megismételhetetlen pillanatokat magunk mögött hagyva köszöntöttük az ország legfoglalkoztatottabb és legismertebb kutató/előadó trióját, akik "Magyar katonai emlékek kutatása a Doberdó-fennsíkon" címmel tartották meg előadásaikat.
Pintér Tamás /történész-levéltáros/ az olasz front kialakulásának történetét, az 1915-től folyó isonzói csaták jellegét és jelentőségét ismertette.
Stencinger Norbert /történész/ a 29-es népfelkelők doberdói harcait mutatta be a közönségnek.
Rózsafi János /helytörténész/ pedig az első háborús hónapok magashegyi harcairól, a kemény talajviszonyok miatti nehézségekről, az aknaháborúról, a kő alatti életről szólt.
Köszönjük Mindenkinek!